Aparaty tlenowe


Aparat regeneracyjny W-2000

 


 


W-2000 - następca W-70

W-2000 jest następcą znanego aparatu tlenowego W-70. Przeznaczony jest do ochrony układu oddechowego podczas przeprowadzania prac ratowniczych w atmosferze nie nadającej się do oddychania. Aparat W-2000, tak jak jego poprzednik posiada czas użycia do 4 godz. wraz z przynależną maską twarzową odpowiada wszystkim wymaganiom normy europejskiej PN-EN 145.

 


 Prosta budowa

Modułowy sposób budowy W-2000 umożliwia jego prosty montaż. Aparat jest tak skonstruowany aby bez użycia jakichkolwiek narzędzi można go było rozebrać na części, dokonać niezbędnych czynności serwisowych i ponownie złożyć przygotowany do kolejnego użycia.

 


 

 


 


Większy komfort oddychania

Dzięki zastosowaniu nadciśnienia w układzie aparatu oraz chłodnicy obniżającej temperaturę powietrza wdychanego, użytkownik ma większy komfort pracy.
Panujące nadciśnienie w całym układzie oddechowym zapobiega również wnikaniu czynników szkodliwych z otoczenia co czyni użytkowanie aparatu bezpieczniejszym. Nadciśnienie to utrzymywane jest poprzez wywieranie nacisku przez dwie sprężyny na worek oddechowy.Większy komfort użytkowania

Dzięki zastosowaniu ergonomicznie uformowanego noszaka wraz z wygodnymi pasami nośnymi zwiększył się komfort noszenia aparatu. Elastyczne węże ułatwiają zdejmowanie i zakładanie aparatu w ciasnych pomieszczeniach.

 


 

 

Lepsza kontrola funkcjonowania aparatu


Dzięki zastosowaniu Elektronicznego Systemu Nadzoru ESN-1 przeznaczonego do ciągłego pomiaru ciśnienia w butli tlenowej, przy jednoczesnym kontrolowaniu i nadzorowaniu pracy aparatu zwiększono komfort kontroli funkcjonowania aparatu.
Dzięki funkcji ostrzegania przy ciśnieniu resztkowym i przy zakłóceniach w funkcjonowaniu zwiększyło się bezpieczeństwo użytkowania aparatu.
Większy komfort użytkowania daje również czytelny czytnik wyświetlacza na którym wyświetlane jest ciśnienie tlenu w butli, analogowy wskaźnik zużycia tlenu oraz czas od rozpoczęcia pracy w aparacie.


Dane techniczne:

 

Czas ochronnego działania 4 godz.
Masa kompletnego aparatu max. 14,5 kg
Wymiary aparatu szerokość x wysokość x grubość 440 x 580 x 185 mm
Pojemność butli tlenowej 2 dm3
Masa wkładów lodowych max. 1 kg
Ciśnienie robocze 200 bar
Ciśnienie zredukowane tlenu bar 4 ± 0,1
Dawkowanie stałe tlenu (przy 200 bar) 1.5 ± 0,1 dm3/min
Dawka zaworu dodawczego przy ciśnieniu w butli > 50 bar >80 dm3/min
Opory oddychania(przy częstotliwości f=25/min i pojemności wdechowej 2l)

wdech  > 0 mbar

wydeh < 7 mbar

Pojemność worka oddechowego min. 6,5 dm3
Pochłaniacz CO2

pojemnik jednokrotnego lub

wielokrotnego użytku (do ćwiczeń)

Elektroniczny System Nadzoru ESN-1 bateria alkaliczna 9V
Przynależna maska twarzowa Maska MSA-AUER 3SR

certyfikat oceny typu WE

spełnia wymagania normy

WE/632/2005, WE/S/991/2007

EN-145


{backbutton}

Znajdź w serwisie

Login Form

Aktualnie

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.

Eurofaser © 03.2019. All Rights Reserved.